Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

অলিম্পিকৰ দিশৰ প্ৰতি আৰ্জেণ্টিনা ভ্ৰমণ ভাৰতীয় হকী দলৰ বাবে হ'ব সুবৰ্ণ সুযোগ: ডিফেণ্ডাৰ হৰমনপ্ৰীত

বেংগালুৰু, ৭ এপ্ৰিল : ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলৰ ডিফেণ্ডাৰ হৰমনপ্ৰীত সিঙে কৈছে যে টকিঅ' অলিম্পিকৰ দিশৰ প্ৰতি আৰ্জেণ্টিনা ভ্ৰমণ তেওঁৰ দলৰ বাব...


বেংগালুৰু, ৭ এপ্ৰিল
: ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলৰ ডিফেণ্ডাৰ হৰমনপ্ৰীত সিঙে কৈছে যে টকিঅ' অলিম্পিকৰ দিশৰ প্ৰতি আৰ্জেণ্টিনা ভ্ৰমণ তেওঁৰ দলৰ বাবে এটা ভাল সুযোগ হ'ব, কিয়নো দলটোৱে এই সময়ছোৱাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰণনীতি প্ৰস্তুত কৰিব পাৰিব। লক্ষ্ণৌত অনুষ্ঠিত ২০১৬ চনৰ জুনিয়ৰ বিশ্বকাপ জয় কৰা দলটোৰ সদস্য হৰমনপ্ৰীতে কয় যে মনপ্ৰীত সিং আৰু ৰূপিন্দৰ পাল সিঙৰ দৰে অভিজ্ঞ খেলুৱৈৰ প্ৰত্যাৱৰ্তনে দলটোক শক্তিশালী কৰি তুলিছে। ২২ জনীয়া দলটো যোৱা সপ্তাহত বিউনাচ আয়াৰ্ছত উপস্থিত হৈছিল আৰু এতিয়া অলিম্পিক চেম্পিয়ন আৰ্জেণ্টিনাৰ বিৰুদ্ধে ছয়খন মেচৰ শৃংখলা খেলিবলৈ প্ৰস্তুতি চলাই আছে।ভ্ৰমণটোত একেৰাহে চাৰিখন অনুশীলন মেচ আৰু ১১ আৰু ১২ এপ্ৰিলত এখনৰ পিছত এখন এএফআইএইচ হকী প্ৰ'লীগ মেচ অন্তৰ্ভুক্ত আছে। অভিজ্ঞ খেলুৱৈৰ উভতি অহা স্বত্বেও, হৰমনপ্ৰীতে অনুভৱ কৰিছিল যে আয়োজক দেশৰ খেলৰ শৈলীৰ সৈতে খাপ খোৱাটো ভাৰতৰ বাবে লাভজনক হ'ব।আৰ্জেণ্টিনাৰ খেলৰ শৈলী ইউৰোপত খেলা দলবোৰতকৈ অলপ বেলেগ, হৰমনপ্ৰীতে কয়। আমি এই ভ্ৰমণটো টকিঅ' অলিম্পিকৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় গতি প্ৰাপ্ত কৰাৰ সুযোগ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিম। বিশ্বজুৰি দলবোৰে অলিম্পিকৰ আগতে যিমান পাৰে সিমান মেচ অনুশীলন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে আৰু আমি বেলেগ নহয়। 


No comments