Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

উইপ্ৰ ইণ্ডিয়া অৰ্থিয়ান এৱাৰ্ড প্ৰগেমঃঅসমৰ ভিতৰত দ্বিতীয় স্থানপ্ৰাপ্ত জভিয়েলভেলী ছাত্ৰ ফাহিম ইৰফান আহমেদক বঁটা প্ৰদান

চৈয়দ খাইৰুল হাচান, নাজিৰা : উইপ্ৰ ইণ্ডিয়া আৰ্থিয়ান এৱাৰ্ড প্ৰগেমত অসমৰ ভিতৰত দ্বিতীয় স্হান প্ৰাপক নাজিৰা জভিয়েল ভেলী বিদ্যালয়ৰ সপ্তম শ্ৰেণীৰ...


চৈয়দ খাইৰুল হাচান, নাজিৰা : উইপ্ৰ ইণ্ডিয়া আৰ্থিয়ান এৱাৰ্ড প্ৰগেমত অসমৰ ভিতৰত দ্বিতীয় স্হান প্ৰাপক নাজিৰা জভিয়েল ভেলী বিদ্যালয়ৰ সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ ফাহিম ইৰফান আহমেদক কোম্পানীটোৰ তৰফৰ পৰা  ১৯ ফেব্ৰুৱাৰীত বিদ্যালয়ত বঁটা প্ৰদান কৰে।উল্লেখ্য যে দেশৰ অগ্ৰনি কম্পিউটাৰ প্ৰতিষ্ঠান উইপ্ৰ ইণ্ডিয়া লিমিটেডে প্ৰতিবছৰে বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয় পৰ্য্যায়ত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ মাজত অনুষ্ঠিত কৰি আহিছে উইপ্ৰ আৰ্থিয়ান এৱাৰ্ড প্ৰগেম।দলগতভাবে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে পানী,জৈৱ-বৈচিত্ৰ্য আৰু আৱৰ্জনাৰ ওপৰত প্ৰকল্প প্ৰস্তুত কৰি কোম্পানীটোৰ ওচৰত দাখিল কৰিব লাগে।২০২০বৰ্ষৰ কোম্পানীটোৰ এই সৰ্বভাৰতীয় প্ৰতিযোগিতাত বিদ্যালয় পৰ্যায়ত নাজিৰা মহকুমাৰ তিনি বিদ্যালয় ক্ৰমে গেলেকী জাতীয় বিদ্যালয়ৰ এটা ছাত্ৰ ছাত্ৰী ৰ  দলে দলগতভাবে প্ৰথম স্হান আৰু বাউলী মৈদাম উঃমাঃবিদ্যালয়ৰ এটা ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ দলে তৃতীয় স্হান দখল কৰাৰ বিপৰীতে নাজিৰা নগৰৰ আগশাৰী ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয় জভিয়েল বিদ্যালয়ৰ সপ্তম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ ফাহিম ইৰফান আহমেদে এককভাবে আৱৰ্জনাৰ ওপৰত প্ৰকল্প প্ৰস্তুত কৰি অসমৰ ভিতৰত দ্বিতীয় স্হান দখল কৰি নাজিৰাৰ লগতে বিদ্যালয়খনলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে।১৯ফেব্ৰুৱাৰীত উইপ্ৰৰ মূূূূখ্য বিষয়া অনুৰাগ বেহাৰৰ হৈ বিদ্যালয়খনৰ অধ্যক্ষ শিল্মী বড়াই  উইপ্ৰ ইণ্ডিয়া আৰ্থিয়ান এৱাৰ্ডত দ্বিতীয় স্হান প্ৰাপ্ত ফাহিম ইৰফান আহমেদক  বঁটা প্ৰদান কৰে।একেটা অনুষ্ঠানতে শ্ৰেষ্ঠ প্ৰকল্প প্ৰস্তুতকৰণত সহায় কৰা বিদ্যালয়খনৰ শিক্ষয়ত্ৰী ফিৰদৌচী খাতুনক কোম্পানীটোৰ তৰফৰ পৰা এখন প্ৰমাণ পত্ৰ  প্ৰদান কৰে।উল্লেখ্য যে এইখন বিদ্যালয়ৰ পৰা কেইবাজনো ছাত্ৰই বিগত সময়ত বিভিন্ন বিষয়ত কৃতিত্ব লাভ কৰিছে।

No comments