Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

ডেকাচাং আঞ্চলিক ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতৰ উদ্যোগত কা বাতিল আৰু অখিল গগৈৰ মুক্তিৰ দাবীত প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী

  গণ বাৰ্তা,সোণতলী, ১জানুৱাৰী-কামৰূপ জিলাৰ বকো বিধান সভা সমষ্টিৰ অন্তুৰ্গত আজি ডেকাচাং আঞ্চলিক বজাৰ প্ৰাংগণত কা বাতিল আৰু অখিল গগৈৰ মুক্তিৰ ...


 গণ বাৰ্তা,সোণতলী, ১জানুৱাৰী-কামৰূপ জিলাৰ বকো বিধান সভা সমষ্টিৰ অন্তুৰ্গত আজি ডেকাচাং আঞ্চলিক বজাৰ প্ৰাংগণত কা বাতিল আৰু অখিল গগৈৰ মুক্তিৰ দাবীত ডেকাচাং আঞ্চলিক ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰামৰ উদ্যোগত  প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে। প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত প্ৰতিবাদী সকলে হাতে হাতে প্লে কাৰ্ড লৈ কা বাতিল কৰক,কা নামানো, অখিল গগৈক মুক্তি দিয়ক, বিজেপি চৰকাৰ হায় হায়,জয় আই অসম আদি ধ্বনিৰে বকোৰ ডেকাচাঙ বজাৰৰ আকাশ-বতাহ কপাই তোলে। প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতৰ কেন্দ্ৰীয় সাংগঠনিক সম্পাদক ৰাহুল চৌধুৰী উপস্থিত থাকি বিজেপি চৰকাৰক কঠোৰভাৱে সমালোচনা কৰি অখিল গগৈক বিনা চৰ্তে মুক্তি কৰি দিবলৈ চৰকাৰক দাবী জনায়। প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত অসম-মিঞা অসমীয়া পৰিষদ কামৰূপ জিলা সমিতিৰ মুখপাত্ৰ এম মুক্তাৰ মণ্ডলে উপস্থিত থাকি কয় যে বিজেপি চৰকাৰে অসমৰ বুকুত যি জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন জাপি দিছে এই অসমীয়া বিৰোধী আইন অসমৰ খিলঞ্জীয়া ৰাইজে মানি নলয়। মুক্তাৰ মণ্ডলে কয় যে অসমীয়া জাতিৰ হৈ মাত মতা অখিল গগৈক বিগত একবছৰ পাৰহৈ গ'ল, বিজেপি চৰকাৰে আক্ৰোশমূলক আৰু ষড়যন্ৰ মূলক বাবে কাৰাবন্ধী কৰি ৰাখিছে।অতিসোনকালে চৰকাৰে অখিল গগৈক মুক্তি কৰি দি অহা বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাৰ হুংকাৰ দিয়ে। প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত দুই শতাধিক ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ লগতে বহু সংখ্যক গণ্য মান্য ব্যাক্তি উপস্থিত থাকে।

No comments