Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

ইৰানত কোভিড-১৯ত দৈনিক অভিলেখ সংখ্যক মৃত্যু

  তেহৰাণ, ৯, নৱেম্বৰঃ  ইৰানত কেৰোনা মহামাৰীয়ে দেখা দিয়াৰ পিছত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত এদিনত  কোভিড-১৯ত সৰ্বাধিক  ৪৫৯ জন মৃত্যু হোৱা বুলি জানিব পৰা গ...

 

তেহৰাণ, ৯, নৱেম্বৰঃ  ইৰানত কেৰোনা মহামাৰীয়ে দেখা দিয়াৰ পিছত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত এদিনত  কোভিড-১৯ত সৰ্বাধিক  ৪৫৯ জন মৃত্যু হোৱা বুলি জানিব পৰা গৈছে।সংবাদ সংস্থা ছিয়াৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ইৰানৰ স্বাস্থ্য আৰু চিকিৎসা শিক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ চিমা সাদাত লাৰীয়ে দেওবাৰে তেওঁৰ দৈনিক ব্ৰেফীংত কয় যে নতুন সমীক্ষাটোত ইৰানত মহামাৰীৰ মৃত্যুৰ মুঠ সংখ্যা ৩৮,২৯১ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।

তেওঁ কয় যে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৯,২৩৬টা সংক্ৰমণ পঞ্জীয়ন কৰাৰ পিছত ইৰানে এতিয়ালৈকে কোভিড-১৯ৰ মুঠ ৬৮২,৪৮৬ জনক সংক্ৰমৰ  নিশ্চিত কৰা হৈছে। স্বাস্থ্য বিষয়াজনে জনোৱা মতে, এই নতুন ৰোগীৰ ভিতৰত ২,৭১২ জন চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হৈছে।ইৰানৰ স্বাস্থ্য বিষয়াজনে লগতে কয় যে এই প্ৰচণ্ড ৰোগআৰম্ভ হোৱা পিছত, ৫২০,৩২৯ জন ৰোগীক চিকিৎসালয়ৰ পৰা ঘৰলৈ যাব দিয়া হৈছ আৰু  ৫,৫২৩ জন ৰোগী সংকটজনক অৱস্থাত আছে।

 ইৰানৰ পৰীক্ষাগাৰসমূহত এতিয়ালৈকে অৰ্থাৎ  দেওবাৰলৈ কোভিড-১৯ পৰীক্ষাৰ সংখ্যা ৫,২২৪,২৫২ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। তেওঁ কৈছিল যে ইৰানৰ ৩১ খন প্রদেশৰ ভিতৰত ২৭খন উচ্চ বিপদাশংকাৰ স্থিতিত আছে।উল্লেখ্য যে ইৰানে ১৯ ফেব্ৰুৱাৰীত কোভিড-১৯ৰ প্ৰথম ঘটনা ঘোষণা কৰিছিল। 


No comments