Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

জম্মু-কাশ্মীৰৰ কপৱাৰা এলেকাত সেনাৰ গুলিত ১ জন সন্ত্ৰাসবাদী নিহতঃ মাৰণাস্ত্ৰসহ গোলা-বাৰুদ জব্দ

শ্ৰীনগৰ, ৮ নৱেম্বৰ ঃ জম্মু-কাশ্মীৰত কুপৱাৰা জিলাখনৰ মাচিল ছেক্টৰৰ নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখা (এল অ’ চি)ত সেনাাই অনুপ্ৰেৱশকাৰীক প্ৰৱেশত চেষ্টা বিফল কৰে আ...

শ্ৰীনগৰ, ৮ নৱেম্বৰ ঃ জম্মু-কাশ্মীৰত কুপৱাৰা জিলাখনৰ মাচিল ছেক্টৰৰ নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখা (এল অ’ চি)ত সেনাাই অনুপ্ৰেৱশকাৰীক প্ৰৱেশত চেষ্টা বিফল কৰে আৰু এজন সন্ত্ৰাসবাদীও নিহত হয়। দেওবাৰে সেনাই এই তথ্য প্ৰদান কৰে শ্ৰীনগৰ-মুখ্য কাৰ্য্যসূচী ১৫ কৰ্পছে ইয়াৰ টুইটাৰ হেণ্ডেলত কয় যে ৭ আৰু ৮ নৱেম্বৰৰ নিশা মালচিল ছেক্টৰৰ এলঅ'চি-ৰ কাষত থকা বেষ্টনীৰ ওচৰত সন্দেহজনক সন্ত্ৰাসবাদী এজন পালয়ন কৰিবলৈ চেষ্টা কিৰিছিল৷ "ইনফিল্ট্ৰাটোৰ সৈতে যোগাযোগ কৰা হৈছিল বুলি সেনাৰ তৰফৰ পৰা বিবৃতিত কোৱা হৈছিচল যে এজন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হৈছে। সোনাই এটা এ কে-৪৭ এচলাট ৰাইফল আৰু দুটা বেগ উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল। 

 নিৰাপত্তা ৰক্ষীৰ বিষয়াসকলে কয় যে জম্মু-কাশ্মীৰত শীতকালৰ প্ৰবল বৰফৰ বাবে উপত্যকা  অনুপ্ৰেৱশ বৃদ্ধি হোৱাৰ  সম্ভাৱনা  প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অধিক  নিৰাপত্ত বেষ্টনী কটকটীয়া কৰি তুলিছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে৷

No comments