Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

আমেৰিকাৰ নৱনিৰ্বাচিত ৰাষ্ট্ৰপতি-উপৰাষ্ট্ৰপতিক অভিনন্দন ছোনিয়া - ৰাহুল গান্ধীৰ

নতুন দিল্লী, ৮ নৱেম্বৰঃ কংগ্ৰেছ সভাপতি ছোনিয়া গান্ধীয়ে  নৱনিৰ্বাচিত  ৪৬ তম  মাৰ্কিন ৰাষ্ট্ৰপতি জ’ বাইডেন আৰু উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছক অভি...

নতুন দিল্লী, ৮ নৱেম্বৰঃ কংগ্ৰেছ সভাপতি ছোনিয়া গান্ধীয়ে  নৱনিৰ্বাচিত  ৪৬ তম  মাৰ্কিন ৰাষ্ট্ৰপতি জ’ বাইডেন আৰু উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছক অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰে৷ দুয়েজনাক সম্ভাষণ আৰু সম্বৰ্ধনা প্ৰদান কৰি তেওঁৰ অভিনন্দন বাৰ্তাত ছোনিয়া গান্ধীয়ে কয়, "ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচিত বিডেন আৰু উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচিত হেৰিছৰ বুদ্ধিমান আৰু পৰিপক্ক নেতৃত্বত, ভাৰতে  আশা কৰে যি আমাৰ দেশৰ লগতে বিশ্বৰ শান্তি আৰু বিকাশৰ বাবে লাভজনক হ'ব।" 

আনহাতে  কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে টুইট কৰি কয় যে, "নিৰ্বাচিত সভাপতি জ’ বাইডেনক অভিনন্দন। মই আত্মবিশ্বাসী যে তেওঁ আমেৰিকাক একত্ৰিত কৰিব আৰু ইয়াক এক শক্তিশালী কৰাৰ দিশত অধিক গুৰুত্ব দিব। লগতে উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচিত কমলা হেৰিছক অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰি কয়, আমি গৌৰৱান্বিত যে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰথম উপ-সভাপতি হিচাপে কাম কৰা হেৰিছৰ হৈছে ভাৰতীয় মূলৰ। "


No comments