Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

অলিম্পিকৰ বাবে শক্তিশালী স্থানত ভাৰতীয় হকী দল : কোথজিত

বেংগালুৰু,২২ অক্টোবৰ :  ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলৰ ডিফেণ্ডৰ কোথজিৎ সিঙে বিশ্বাস কৰে যে কোভিড-১৯ মহামাৰীয়ে আগষ্টত খেলৰ কাৰ্যকলাপ পুনৰ আৰম্ভ কৰাৰ পি...

বেংগালুৰু,২২ অক্টোবৰ :  ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলৰ ডিফেণ্ডৰ কোথজিৎ সিঙে বিশ্বাস কৰে যে কোভিড-১৯ মহামাৰীয়ে আগষ্টত খেলৰ কাৰ্যকলাপ পুনৰ আৰম্ভ কৰাৰ পিছত টকিঅ’ অলিম্পিকৰ বাবে দলটো ভাল অৱস্থাত আছে। ভাৰতৰ বাবে ২০০ৰো অধিক মেচ খেলা কোথজিতে আৰু কৈছিল যে ভাৰতীয় দলটো সঠিক সময়ত ফিল্ডলৈ উভতি গৈছে আৰু প্ৰতিটো ক্ৰীড়া কাৰ্যকলাপৰ অধিবেশনৰ সৈতে চলি আছে। “পিচলৈ উভতি অহাটো ভাল আছিল,  আমি যোৱা দুমাহত যথেষ্ট উন্নতি দেখিছোঁ আৰু আমি অলিম্পিকৰ বাবে ভাল কাম কৰি আছো। আমি সঠিক সময়ত পিচলৈ ঘূৰি আহিছোঁ, আমি সঁচাকৈয়ে হকী ইণ্ডিয়া আৰু এছএআইৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞ যি সংকটৰ সময়ত সকলো সুৰক্ষা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছিল যাতে আমি অলিম্পিকত মনোনিবেশ কৰিব পাৰো।  

অলিম্পিক কোৱালিফয়াৰ মেচৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ পিছত প্ৰো লীগ ২০২০ৰ পৰা ৰাষ্ট্ৰীয় দললৈ উভতি অহা ডিফেণ্ডাৰগৰাকীয়ে কয় যে ভাৰতীয় দলত স্থান অৰ্জন কৰিবলৈ তেওঁ নিৰন্তৰ ভাৱে কাম কৰিব লাগিব। লগতে তেওঁ কয়, “দলৰ পৰা বাহিৰ হোৱাটো কেতিয়াও সহজ নহয় আৰু সেয়েহে ভাৰতীয় দলত মোৰ স্থান নিশ্চিত কৰিবলৈ দুবছৰৰ পৰা মই যিমান সম্ভৱ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আছো। মই মোৰ খেলখন লকডাউনৰ সময়ত ভালদৰে বিশ্লেষণ কৰিছিলো আৰু মই মোৰ খেলৰ দিশবোৰ জানো মই ক’ত কাম কৰিব লাগিব। পৰৱৰ্তী কেইটামান মাহ আমাৰ সকলোৰে বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু অলিম্পিক স্থগিত হোৱাত আমাৰ ব্যক্তিগত আৰু দলগত খেলশক্তিশালী কৰাৰ এক মহান সুযোগ পাইছো বুলি উল্লেখ কৰে।

No comments