Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

শেহতীয়া খবৰ

latest

যোৰহাট মহানগৰ কবি সন্মিলনৰ 'শৰতৰ সুবাস "অনুষ্ঠান সম্পন্ন : মুখপত্ৰ " পাপৰি উন্মোচন

 ষ্টাফ ৰিপৰ্টাৰ, যোৰহাট , ৩০ অক্টোবৰ :   যোৰহাট মহানগৰ  কবি সন্মিলনে যোৰহাট  চেন্ট্ৰেল  ক্লাৱত  "শৰতৰ  সুবাস " শীৰ্ষক  গীত  -কবিতা...



 ষ্টাফ ৰিপৰ্টাৰ, যোৰহাট , ৩০ অক্টোবৰ :   যোৰহাট মহানগৰ  কবি সন্মিলনে যোৰহাট  চেন্ট্ৰেল  ক্লাৱত  "শৰতৰ  সুবাস " শীৰ্ষক  গীত  -কবিতাৰ   এক  ব্যতিক্ৰমী   অনুষ্ঠান  অনুষ্ঠিত  কৰে  ।  মহানগৰ  কবি  সন্মিলনৰ  সম্পাদক  ৰীতা  বৰদলৈয়ে  আঁত  ধৰা  অনুষ্ঠানটোত  সভাপতিত্ব  কৰে   কবি সন্মিলনৰ  সভাপতি  আৰেছা  বেগমে ।  কবিতা  পাঠ   অনুষ্ঠানটি  সঞ্চালনা  কৰে  টীয়ক  চন্দ্ৰ কমল  বেজবৰুৱা  মহাবিদ্যালয়ৰ  অৱসৰ প্ৰাপ্ত   উপাধ্যক্ষ  তথা  সদৌ অসম লেখিকা  সংস্থাৰ  কাৰ্যকৰী  সভানেত্ৰী  মামনি গগৈ  বৰুৱাই  । বিশিষ্ট  ব্যক্তি  হিচাপে  উপস্হিত   থাকে  সদৌ অসম কবি সন্মিলনৰ  প্ৰাক্তন  প্ৰধান  সম্পাদক  পৰাগ  জ্যোতি   মহন্ত ।  নীহাৰিকা  সোণোৱালৰ  সম্পাদনাত  মহানগৰ  কবি সন্মিলনৰ  মুখপত্ৰ  " পাপৰি "  উন্মোচন  কৰা  হয়  ।অনুষ্ঠানত   গীত  পৰিৱেশন  কৰে ক্ৰমে  পৰিণীতা বৰুৱা  নেওগ  , আনজুম   আৰা  হাজৰিকা , সন্ধ্যাৰাণী  বেজবৰুৱা ,  নিজৰা  লাহন ,  দিপালী  গগৈ  বৰুৱা , লক্ষিমী  বৰদলৈ ,  স্মৃতি ৰেখা বৰুৱা গগৈ ,  মিনাক্ষী শইকীয়া  বৰা ,  মামণি  গগৈ  হাজৰিকা  আৰু  ৰুণ জুণ   চেতিয়া  বৰ বৰাই ।  কবিতা  পাঠ  কৰে  ক্ৰমে  ৰেণু বৰা , চায়েৰা  বেগম ,  লক্ষিমী  দলৈ ,  মামণি  দত্ত ,  জেচমিন  এচ   .  চুলতানা  ,  ৰূপৰেখা  বৰুৱা  ,  কবিতা গগৈ  বৰগোহাঁই  ,  ময়ূৰী  শৰ্মা  গোস্বামী  ,  ৰাজলক্ষ্মী  বৰদলৈ  ,  আকাশ প্ৰতিম  গগৈ ,  ৰূপজ্যোতি  হাজৰিকা  দত্ত  ,  ৰুবী  বৰুৱা  , মফিদা  বেগম ,  ইন্দিৰা  পাও গগৈ , জিন্টু  ফুকন  ,  মৃদুমনি  ফুকন ,  সবিতা  বৰা  কোঁৱৰ ,  হীৰক  জ্যোতি  গগৈ  আৰু  ৰাজ কল্লোল বৰাই  ।  উল্লেখযোগ্য  যে  মহানগৰ  কবি  সন্মিলনে  লকডাউনৰ  সময়ছোৱাত  ডিজিটেল  মাধ্যমৰ  জৰিয়তে  কেইবাটিও   অনুষ্ঠান  অনুষ্ঠিত  কৰে  ।

No comments